Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:
Vállalat:  Takarékinfo Központi Adatfeldolgozó Zrt.

rendszermérnök

Takarékinfo Zrt.

A Takarékinfo Zrt. a hazai pénzügyi szektorban meghatározó, innovatív szolgáltatásokat nyújtó IT szolgáltató. Dinamikusan fejlődő, sokoldalú csapatunkba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársunkat:

Senior linux rendszermérnök
munkakörbe.

Az új munkatárs feladatai:

  • Red Hat Enterprise Linux operációs rendszerek kialakítása, felügyelete és karbantartása
  • Tevékeny részvétel az új, Linux alapú rendszerek bevezetésében
  • A Linux operációs rendszerek konfiguráció menedzsment eljárásainak használata
  • A Linux operációs rendszerek frissítéseinek szervezése és elvégzése
  • A Linux operációs rendszeren futó alkalmazások telepítésének kivitelezése és támogatása
  • A felmerülő működési és teljesítménnyel kapcsolatos problémák elemzése és javítása
  • Linux operációs rendszerek tömeges menedzsmentjének kialakítása és üzemeltetése
  • Projektekben való részvétel

A pályázóval szembeni szakmai elvárások:

  • RHEL7 operációs rendszer ismerete
  • RedHat Satellite és Identity Management komponensek ismerete
  • A RHEL operációs rendszeren futó alkalmazások és a hozzájuk kapcsolódó konfigurációk ismerete (sshd, ntpd/chrony, bind, samba, nfs, apache, postfix, rsyslog, selinux, stb.)
  •  Scriptelési ismeretek bash/ksh környezetben
  • HAProxy üzemeltetésében szerzett tapasztalat
  • Ansible scriptelési nyelv ismerete, és a vele való automatizálásban szerzett gyakorlati tapasztalat
  • A Linuxra telepíthető alkalmazások telepítésében szerzett általános jártasság, képesség az új alkalmazások megismerésére és bevezetésére

A pályázóval szembeni egyéb elvárások:

  • Felsőfokú informatikai végzettség
  • Jó kommunikációs képesség
  • Precizitás, rendszerezési képesség
  • Proaktív, kezdeményező személyiség
  • Stressztűrő képesség
  • Erkölcsi bizonyítvány

Az elbírásnál előnyt jelent:

  • Banki környezetben szerzett releváns tapasztalat
  • RHCE/RHCSA minősítés megléte
  • Az alábbi rendszerek ismerete
    • Zabbix
    • Docker
    • IBM AIX operációs rendszer napi üzemeltetésében szerzett tapasztalat
    • Multinacionális cégnél szertett üzemeltetési tapasztalat
    • Üzemeltetési folyamatok automatizálásában szerzett tapasztalat

Amit kínálunk:

  • Folyamatos kihívásokat
  • Szakmai fejlődési lehetőséget
  • Változatos projekt feladatokat a napi üzemeltetési tevékenység mellett

Munkavégzés helye és ideje:

  • Budapest II. kerület, Kapás utca 11-15.
  • Teljes munkaidő
  • Eseti készenlét és munkaidőn túli munkavégzés