Állásajánlat megosztása
Dátum:  2021.04.28.
Város:  Budapest
Vállalat:  Takarékbank Zrt.

Szenior hitelkockázatkezelési szakértő - Lakosság

A Takarékbankban komplex pénzügyi szolgáltatásokkal, több mint 700 bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Hiszünk a folyamatos fejlődésben, és munkatársainkban, ezért fontosnak tartjuk, hogy szakmai képzésekkel, kihívó feladatokkal, változatos tréningekkel támogassuk munkatársainkat. A jövőnk Benned van!

ÍGY TÁMOGATUNK:

  • Folyamatos belső szakmai képzések, tréningek
  • Fix alapbér és versenyképes juttatási csomagok
  • Megbízható vezetők, segítőkész csapat, családias légkör
  • Utazás költségeinek részleges megtérítése
  • Kedvezményes sportolási lehetőség
  • Céges rendezvények és közösségi programok (Takarék Olimpia, Dolgozói Nap, Karácsony, CSR tevékenység, stb.)

FELADATOK:

  • Részvétel az Integráció és a Takarékbank hitelezéssel, kockázatkezeléssel kapcsolatos szabályzatok elkészítésében elsősorban javaslattevőként és véleményezőként
  • Részvétel a Lakossági hitelkockázat-kezelési elvek, kockázatvállalási folyamatok, az ahhoz kapcsolódó módszertan és eszközrendszer tovább-fejlesztésében, működtetésében és felügyeletében, a kapcsolódó csoportszintű harmonizációban és optimalizációban.
  • Részvétel a csoportszintű Retail hitelkockázati stratégia meghatározásában a terület illetékességébe tartozó ügyfélkörre vonatkozóan, a stratégia rendszeres felülvizsgálata, karbantartása, végrehajtásának felügyelete, továbbá az üzleti stratégiák kialakításának támogatása a Takarék Csoport szintjén.
  • Részvétel a Takarék Csoport illetve tagja lakossági hitelportfolióinak elemzésében, kockázati helyzetének értékelésében, kockázatok felmérésében.
  • Részvétel a Lakossági banki termékek, illetve folyamatok fejlesztésében és felügyeletében
  • Jogszabályok, MNB ajánlások, módszertani útmutatók és előírások ismerete, követése
  • A banki lakossági hitelügyletek kockázat alapú véleményezése, együttműködés a hitelezési folyamat többi szereplőjével
  • Döntés delegált hatáskörön belül a hatályos utasításban nevesített esetekben
  • Ügyfélminősítések elvégzése / validálása a hatáskörébe tartozó ügyleteknél
  • Negyedéves és rendkívüli monitoring feladatok elvégzése

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői esetleg hitelezési területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat

ELŐNYT JELENT:

  • Rendelkezel a pénzintézetek operatív működéseinek, folyamatainak, vonatkozó jogszabályainak ismereteivel
  • Jó elemzési és kommunikációs készség
  • Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség
  • Precíz munkavégzés, terhelhetőség

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier Portálunkon keresztül.