Állásajánlat megosztása
Dátum:  2022.01.03.
Város:
Vállalat:  Takarékinfo Központi Adatfeldolgozó Zrt.

Linux rendszermérnök

Takarékinfo Zrt.

A Takarékinfo Zrt. a hazai pénzügyi szektorban meghatározó, innovatív szolgáltatásokat nyújtó IT szolgáltató.
Dinamikusan fejlődő, sokoldalú csapatunkba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársunkat

munkakörbe

Milyen feladatokra számíthatsz nálunk?
• Fő feladatod a Red Hat Enterprise Linux operációs rendszer kialakítása és támogatása lesz
• Aktív közreműködésedre számítunk az új, Linux alapú rendszerek bevezetésében
• Számítunk rád, hogy a Linux operációs rendszerek konfiguráció menedzsment eljárásait használva végzed a futó alkalmazások telepítésének kivitelezését és támogatását
• Rád bízzuk a Linux operációs rendszerek frissítéseinek megszervezését és elvégzését
• Hatáskörödbe fog tartozni a működési és teljesítménnyel kapcsolatosan felmerülő problémák elemzése és javítása
• Fontos szereped lesz a Linux operációs rendszerek tömeges menedzsmentjének kialakításában és üzemeltetésében
• A munkádhoz tartozik, hogy időnként készenléttel támogatod a folyamatos rendelkezésre állást
• Valamint, számítunk részvételedre a területedet érintő projektek sikerességének támogatásában

• A mindennapokban legyél a Linux üzemeltetési csapatunk hasznos, agilis tagja

• Magabiztosan ismered és használod a RHEL (preferált RHEL7) operációs rendszert, és az azokon futó alkalmazásokat és a hozzájuk kapcsolódó konfigurációkat (sshd, ntpd/chrony, bind, samba, nfs, apache, postfix, rsyslog, selinux, stb.)
• Szakmai munkád során megismerted a RedHat Satellite és Identity Management komponenseit
• Scriptelési tapasztalatot szereztél bash/ksh környezetben
• Gyakorlott vagy a Linuxra telepíthető alkalmazások elvégzésében és nyitott vagy új alkalmazások megismerésére és bevezetésére
• Jó rendszerezési, szervezési és kommunikációs képességgel bírsz
• Proaktívnak és kezdeményezőnek tartod magad
• Nem ijedsz meg az időnként változó prioritásoktól, új feladatoktól

Előnyt jelent:
• Nagyvállalati, esetleg banki környezetben szereztél releváns tapasztalatot
• RHCE/RHCSA minősítéssel rendelkezel
• Gyakorlott vagy HAProxy üzemeltetésében
• Nem ismeretlen számodra az Ansible scriptelési nyelv ismerete és van automatizálásban szerzett gyakorlati tapasztalatod
• Ha szakmai utad során találkoztál a következő technológiákkal és eszközökkel: Zabbix, Docker és K8s valamint, IBM AIX operációs rendszer napi üzemeltetésében is szerepet vállaltál

Miért csatlakozz hozzánk? Mert...
• kihívást jelentő, érdekes feladatokkal találkozhatsz, ami garantálja szakmai fejlődésedet
• hazai TOP10 bankokat kiszolgáló stabil hátterű, dinamikusan növekedő informatikai cég tagja lehetsz
• fiatalos csapattal dolgozhatsz

• a home office lehetőségét nem csak pandémia alatt biztosítjuk
• már a belépéstől kezdődően cafeteria juttatásra leszel jogosult

Hol és mennyit dolgozunk?
• Irodánk a 4-es 6-os vonalán, központi helyen Budapest II. kerületében, a Kapás utcában található – A jelenlegi pandémiás helyzetben természetesen biztosított a home office lehetőség, amit hosszútávon is szeretnénk fenntartani
• Autóval és kerékpárral is érkezhetsz, ehhez a helyet mi biztosítjuk számodra
• A munkádra teljes munkaidőben számítunk