Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:
Vállalat:  Takarékinfo Központi Adatfeldolgozó Zrt.

Információvédelmi kockázatelemző menedzser

Takarékinfo Zrt.

A Takarékinfo Zrt. kiszámítható és innovatív szolgáltatásokat nyújt a pénzügyi szektorban meghatározó szerepet betöltő ügyfeleinek. Dinamikusan fejlődő, univerzális és sokoldalú csapatunkba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársunkat:

munkakörbe.

Az új munkatárs feladatai:

  • A teljes üzemeltetési környezetre vonatkozó átfogó és kockázatalapú infrastruktúra / alkalmazásszintű rendszerismeret,
  • Belső szabályzatok karbantartása, alacsonyabb szintű szabályozások elkészítése, jogszabályoknak való megfelelés, jogszabálykövetés,
  • Információbiztonsági folyamatok támogatása, optimalizálása.
  • Service desk folyamatok kialakításában, optimalizálásában való részvétel.
  • Hardening előírások (pl. windows, linux, hálózati eszköz, szerver, desktop és felhőszolgáltatások) kidolgozásába való részvétel.
  • Web, App. fejlesztések, felhőmegoldások biztonsági szolgáltatásainak ajánlása.
  • Fejlesztés biztonság, biztonságos fejlesztési szemlélet meghonosítása.
  • Kockázat alapú megközelítésben történő közreműködés és döntéselőkészítés.
  • Közreműködés az eseti és periodikus informatikai, információbiztonsági célú ellenőrzésekben.
  • Közreműködés a biztonsági incidensek kivizsgálásában, esemény dokumentálásában, gyökérok elemzésben, kockázatcsökkentő megoldások kidolgozásában majd annak megvalósításában.
  • Szakmai részvétel a cég biztonsági fejlesztési projektjeiben, információvédelmi elveinek- Közreműködés az eseti és periodikus informatikai, információbiztonsági célú ellenőrzésekben.
  • Közreműködés az információ biztonság területét érintő belső és külső auditok támogatásában.
  • Közreműködés a munkavállalók információbiztonsági tudatosságának növelésében, oktatásában, oktatási anyagok készítésében.
  • Munkaidőben folyamatos, munkaidőn kívül az aktuális ügyeleti / készenléti rend alapján történő felügyelete (pl.: naplóelemzés, határvédelmi rendszerek kiemelt eseményeinek, riasztásainak kezelése)

A pályázóval szembeni szakmai elvárások:

  • Több éves nagyvállalati (0-24h rendszerek) alkalmazás és/vagy rendszerüzemeltetési tapasztalatok.
  • ISM (Információbiztonsági) és IT Audit, módszertanok, ajánlások alapos ismerete (ISO 27001, COBIT és MNB ajánlások)
  • Információbiztonsági eszközök és technológiák általános ismerete (pl. IDS/IPS, tűzfal, spam és vírusvédelem, naplóelemzés, Sérülékenységvizsgálat, DLP, APT elleni védelem)
  • Műszaki informatikai ismeretek (pl. UNIX, Linux, Windows, hálózati ismeretek, mobil alkalmazások és vonatkozó technológiák ismerete)
  • Etikus hackelésben jártasság.
  • Felsőfokú informatikai végzettség
  • Középszintű angol nyelvtudás előnyt jelent.
  • Információbiztonság területen szerzett releváns 1-3 éves szakmai tapasztalat, ISACA vagy más szakmai szervezetek által kiadott nemzetközi certificate (pl. CISA, CISM, CRISK, CGEIT)

A pályázóval szembeni egyéb elvárások:

  • Jó kommunikációs képesség
  • Precizitás, rendszerezési képesség
  • Proaktív, kezdeményező személyiség
  • Magas szintű problémamegoldó készség
  • Képesség és hajlandóság a folyamatos fejlődésre, tanulásra
  • Erkölcsi bizonyítvány

Az elbírásnál előnyt jelent:

  • Banki/nagyvállalati - Információbiztonsági tanácsadó cégben - Projektmunkában, projektek irányításában szerzett többéves tapasztalat.

Amit kínálunk:

  • Szakmai kihívást jelentő, érdekes feladatok, nagy szabadság az IT biztonságban a kiteljesedésre
  • Odafigyelés, szakmailag támogató környezet
  • Kis létszámú fiatalos csapat

Munkavégzés helye és ideje:

  • Budapest II. kerület, Kapás utca 11-15.
  • Teljes munkaidő