Állásajánlat megosztása
Dátum:  2021.09.15.
Város:
Vállalat:  Takarékinfo Központi Adatfeldolgozó Zrt.

Információbiztonsági szakértő

Takarékinfo Zrt.

A Takarékinfo Zrt. kiszámítható és innovatív szolgáltatásokat nyújt a pénzügyi szektorban meghatározó szerepet betöltő ügyfeleinek. Dinamikusan fejlődő, univerzális és sokoldalú csapatunkba várjuk szakmai kihívásokat kereső új munkatársunkat:

munkakörbe

Az új munkatárs feladatai:
• Az információbiztonsági keretrendszerben működtetetett biztonsági rendszerek üzembiztonságát garantáló napi szintű ellenőrzések ismerete
• Az anomáliák, riasztások kezelési folyamatának ismerete és annak fejlesztés a kollégákkal közösen
• Szakmai részvétel a cég biztonsági fejlesztési projektjeiben, információvédelmi elveinek-módszereinek-terveinek, valamint használt – tovább fejlesztendő vagy újonnan bevezetendő informatikai megoldásaiban
• Naprakész állapotának (rendszer/alkalmazás, kapcsolódó dokumentációk) biztosítása
• Az információvédelemmel és kapcsolatos nyilvántartások, dokumentációk frissítése, naprakészen tartása
• Közreműködés az eseti és periodikus informatikai, információbiztonsági célú ellenőrzésekben
• Az információbiztonsági területet érintő kérések támogatása
• Közreműködés az információ biztonság területét érintő belső és külső auditok támogatásában
• Közreműködés a munkavállalók információbiztonsági tudatosságának növelésében, oktatásában, oktatási anyagok készítésében

A pályázóval szembeni szakmai elvárások:

• Felsőfokú informatikai végzettség

• Információbiztonság területen szerzett releváns 1-3 éves szakmai tapasztalat
• Információbiztonsági módszertanok, ajánlások alapos ismerete (ISO 27001, COBIT és MNB ajánlások)
• Információbiztonsági eszközök és technológiák ismerete (pl. IDS/IPS, tűzfal, spam és vírusvédelem, naplóelemző SIEM (Mc Afee/SPLUNK) rendszerek, One Identity Safeguard megoldások, Titkosítás alapismeretek, Microservie/SecDevOps ismeretek)
• Műszaki informatikai ismeretek (UNIX, Linux, Windows, hálózati ismeretek, mobil alkalmazások és vonatkozó technológiák ismerete)
• Minimum alapszintű angol nyelvtudás

A pályázóval szembeni egyéb elvárások:
• Jó kommunikációs képesség
• Precizitás, rendszerezési képesség
• Proaktív, kezdeményező személyiség
• Magas szintű problémamegoldó készség
• Képesség és hajlandóság a folyamatos fejlődésre, tanulásra

Az elbírásnál előnyt jelent:
• Banki/nagyvállalati - Információbiztonsági tanácsadó cégben - Projektmunkában, projektek irányításában szerzett többéves tapasztalat

Amit kínálunk:
• Szakmai kihívást jelentő, érdekes feladatok, nagy szabadság az IT biztonságban a kiteljesedésre
• Odafigyelés, szakmailag támogató környezet
• Közepes létszámú fiatalos csapat

Munkavégzés helye és ideje:
• Budapest II. kerület, Kapás utca 11-15.
• Távoli munkavégzés lehetőség biztosított
• Teljes munkaidő