Állásajánlat megosztása
Dátum:  May 15, 2019
Város:  Budapest
Vállalat:  Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Hitelkockázat portfólió elemző

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FELADATOK:

  • A bankcsoport hitelezési portfoliójának kockázati szempontú elemzése, kockázati helyzetének értékelése
  • Részvétel a bank céltartalék, értékvesztés meghatározásának folyamatában (IFRS9)
  • Adatszolgáltatás a felügyelet és a társterületek részére
  • Rendszeres és adhoc vezetői riportok készítése
  • Kockázatkezelési rendszerek paraméterezése
  • Kockázatkezeléssel kapcsolatos projektekben való részvétel

ELVÁRÁSOK:

  • Excel és ppt magas szintű felhasználói ismeretek
  • Elemző készség, precizitás
  • Folyamat szemléletű gondolkodás
  • Szakirányú egyetemi, főiskolai végzettség (gazdasági és/vagy informatikai)
  • Jó kommunikációs és problémamegoldó képesség

ELŐNYT JELENT:

  • 1-2 éves banki tapasztalat kockázatkezelési, portfolióelemzési területen (de a munkakört pályakezdők is betölthetik, amennyiben megfelelő ismeretekkel rendelkeznek)
  • felhasználói szintű adatbázis-kezelési ismeretek (PL SQL)

SZÜKSÉGES NYELVISMERET:

  • angol középfok

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.