Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Szenior kockázatelemzési szakértő

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

Feladatok:

  • A Treasury kereskedési pozícióinak nyomon követése,
  • A Treasury partnerek kockázati szempontú minősítése,
  • Javaslattétel partnerkockázati és egyéb portfólió limitekre; a limitek betartásának ellenőrzése,
  • A piaci árak megfelelősségének ellenőrzése a Treasury ügyletek tekintetében,
  • Közreműködés a Treasury termékek felülvizsgálatában, a kockázati szempontok érvényesítése,
  • Rendszeres és igény szerinti egyedi riportok, beszámolók és elemzések készítése a kockázatkezelési vezetők, illetve a Bank Eszköz-Forrás Bizottsága részére.

Elvárások:

  • Közgazdasági, vagy pénzügyi szakirányú egyetemi végzettség
  • Legalább 1 éves releváns tapasztalat (Market Risk, ALM, Treasury)
  • Fejlett elemzői képesség, precizitás
  • Strukturált és pragmatikus gondolkodás
  • Önálló munkavégzés, proaktív szemlélet
  • Angol nyelvtudás

Előnyt jelent:

  • Adatbázis-kezelésben szerzett tapasztalat (pl. MS Access, SQL)
  • Alapvető programozási készség (pl. Visual Basic)
  • Valamely Treasury rendszer ismerete
  • Felügyeleti szabályzatokhoz, irányelvekhez való hozzáértés (pl. CRR)

Amit ajánlunk:

  • Változatos munkakör, szakmai kihívások
  • Folyamatos fejlődési lehetőség
  • Magyarországon egyedülálló átalakulási folyamatokban való részvétel
  • Versenyképes fizetés

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését a Jelentkezés gombra kattintva elküldheti hozzánk pályázati anyagát Karrier felületünkön keresztül.