Állásajánlat megosztása
Dátum:  May 11, 2019
Város:  Budapest
Vállalat:  Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Kockázati modellek munkatárs

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FELADATOK:
• Fejlett tőkekövetelmény-számítási módszerekhez (IRB, AMA) kapcsolódó modellek fejlesztése;
• IFRS9-hez szükséges hitelkockázati modellek fejlesztése;
• Aktív részvétel a modellek validációs rendszerének kialakításában;
• Közreműködés a kidolgozott modellek implementációjában, banki informatikai rendszerekbe történő beépítésében;
• A modellek kialakításához szükséges adatmodellek, adatbázisok specifikációja;
• Részvétel a modellek stressz tesztelésének és monitoringjának kialakításában;
• A modellezés szabályzati hátterének kialakítása és a karbantartásában való részvétel.

ELVÁRÁSOK:
• Kockázati modellezési elvek ismerete;
• Programozási gyakorlat;
• Jó elemzőkészség;
• Felsőfokú gazdasági vagy matematikai végzettség.

ELŐNYT JELENT:
• Statisztikai modellezési gyakorlat;
• Kockázatkezelési ismeretek;
• R vagy SAS programcsalád ismerete.

AMIT KÍNÁLUNK:
• fejlődési lehetőségek;
• átalakulás előtt álló szervezetben komplex, önálló feladatok;
• nagyfokú önállóság;
• versenyképes kompenzációs csomag.

MUNKAVÉGZÉS HELYE:
Budapest, XII. kerület

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését a Jelentkezés gombra kattintva elküldheti hozzánk pályázati anyagát Karrier felületünkön keresztül.