Állásajánlat megosztása
Dátum:  2019.10.09.
Város:
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Kockázat elemző szakértő

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FELADATOK:

  • A bankcsoport kockázati helyzetének nyomon követése, értékelése, portfoliójának folyamatos elemzése, kockázati vezetői riportrendszerének üzemeltetése, továbbfejlesztése;
  • Rendszeres riport igények, illetve eseti kockázati adatlekérdezések önálló és koordinatív jelentés szolgálati tevékenységen keresztüli kielégítése;
  • Beszámoló és tájékoztató anyagok, ad-hoc elemzések készítése a vállalat legfontosabb témáiban, részvétel a kulcsprojektekben, kockázat szakmai munkacsoportok feladatteljesítésében;
  • Kockázatvállalással kapcsolatos szabályzatok elkészítése;
  • Felsővezetői, döntéstámogató anyagok összeállítása, bemutatása szakmai bizottságok és felsővezetők részére;
  • Részvétel a kockázati adatvagyonnal kapcsolatos, banki információ-szolgáltató rendszerek fejlesztésében.

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség;
  • Pénzügyi, vagy tanácsadási szektorban szerzett, minimum 2 éves tapasztalat;
  • Komplex összefüggések és kapcsolatok megértésének képessége, rendszerszemlélet;
  • Megoldáskereső, proaktív, eredményorientált hozzáállás, terhelhetőség;
  • Precíz, felelősségteljes, önálló munkavégzés;
  • Magabiztos MS Office használat (kiemelten Excel és PowerPoint);
  • Alapfokú SQL ismeret;
  • Erős középszintű angol nyelvtudás;

ELŐNYT JELENT:
  • Banki, pénzügyi vagy tanácsadói területen (Big4) szerzett elemzői tapasztalat;
  • Részvétel banki kockázatkezelési portfolió elemzési, riporting és szabályozási feladatokban;
  • Adattárház lekérdezés gyakorlat, adatbázis kezelés, BI érdeklődés, MS Visio program használata
  • Gazdaságinformatikai végzettség;
  • Jó prezentációs képesség, magabiztos kommunikáció.

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Változatos, szakmai kihívást jelentő feladatok;
  • Versenyképes jövedelem;
  • Tanulási, fejlődési lehetőség, támogató környezet.
  • Jó hangulatú, támogató csapat

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

  • ·Budapest, XII. kerület

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.