Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Közép - és Nagyvállalati risk manager

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FELADATOK:

• Aktív ügyletek strukturálása az ügyfélreferens kollégákkal, pénzügyi és kockázati előszűrés;
• A Vállalati Üzletághoz tartozó KKV-, Nagyvállalati-, Önkormányzati–Intézményi-,  Agrár és Projektfinanszírozási ügyfélkör hitelkérelmeinek és waivereinek önálló feldolgozása, az előterjesztések kockázati részeinek megírása, a hitelezési feltételrendszer véglegesítése, döntés delegált hatáskörben;
• Ügyfélminősítések validációja;
• Éves felülvizsgálatok, rendszeres és rendkívüli monitoring-/ ügyletminősítések elvégzése;
• Kapcsolattartás társterületekkel a hitelezési folyamat során illetékesség szerint felmerülő feladatok tekintetében
• Részvétel fejlesztési projektekben (hitelezési folyamat, monitoring, előterjesztési formátumok, stb.).

ELVÁRÁSOK:

• Felsőfokú gazdasági végzettség, elsősorban pénzügyi és/vagy számviteli alapismeretek;
• Pénzintézetnél vállalati hitelelemzői, kockázatelemzői/kockázatkezelői esetleg hitelezési területen szerzett legalább 3 éves gyakorlat;
• Önálló munkavégzés, jó problémamegoldó képesség;
• Jó elemzési és kommunikációs készség;
• Kreativitás, fejlődőképesség, komplex gondolkodásmód;
• Precíz munkavégzés, terhelhetőség.

ELŐNYT JELENT:
• Egyes iparágak alapos ismerete, ágazati elemzések készítésében szerzett szakmai tapasztalat.

AMIT KÍNÁLUNK:

• Változatos munkavégzés;
• Jó hangulatú, dinamikus csapat;
• Nagyfokú szakmai önállóság;
• Versenyképes kompenzációs csomag.

MUNKAVÉGZÉS HELYE:

• Budapest, XI. kerület

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését a Jelentkezés gombra kattintva elküldheti hozzánk pályázati anyagát Karrier felületünkön keresztül.