Állásajánlat megosztása
Dátum:  2021.06.03.
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Információbiztonsági szakértő

A bankszektorban biztos szereplőként komplex pénzügyi szolgáltatásokat nyújtunk, országosan több mint 700 bankfiókkal és digitális felületekkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. A stabilitás nálunk a mindennapi munkában a megbízható, egymásra építeni tudó kollegiális kapcsolatokban is megmutatkozik. Nagymértékben támogatjuk munkatársaink fejlődését: változatos feladatokkal, több szervezeti egységet is érintő projektekkel, állandó képzésekkel.

Egymást segítve közösen oldjuk meg a feladatokat, mert nálunk hagyomány, hogy „Kell egy csapat”! A jövőnk Benned van!

Információbiztonsági munkatárs

ÍGY TÁMOGATUNK:

  • Fix alapbér és versenyképes juttatási csomag
  • Utazási költségek részleges megtérítése
  • Folyamatos belső szakmai képzések, tréningek
  • Kedvezményes sportolási lehetőségek, sport csapatok
  • Mentor Programunk, Mentorok segítik a beilleszkedést
  • Takarék Coaching Program segíthet az önfejlesztésben
  • Közösségépítő és online események (Takarék Olimpia, Dolgozói Nap, Karácsony, Véradás stb.)
  • Kutyabarát Munkahely

FELADATOK:

  • A hozzá delegált informatikai fejlesztési projekt vonatkozásában képviseli az IT biztonsági szempontokat
  • Ad-hoc felmerülő IT biztonsági kérdésekben állást foglal, kockázatot elemez, orientálja a szoftverfejlesztőket
  • Részt vesz IT biztonságot érintő incidensek elemzésében, irányítja a folyamatot, technikai szintű útmutatást nyújt
  • Technikai jellegű feladatok koordinációja, felügyelete, mint például: Security baseline-ok kialakítása; Védelmi eszköz policyk kidolgozása, Sérülékenységvizsgálatok menedzselése
  • IT biztonsági auditok támogatása
  • Kockázatelemzések végrehajtása a belső szabályozások szerinti módszertan alapján
  • Az azonosított kockázatok értékelése, kockázati priorizáció
  • Kockázatkezelési cselekvési tervek tervezése, a végrehajtás követése
  • Kockázatelfogadások kezelése
  • A biztonsági teszteken talált és azonnal nem kezelt sérülékenységek javíttatása, utókövetése

ELVÁRÁSOK:

  • Műszaki vagy IT területen szerzett egyetemi vagy főiskolai diploma
  • Legalább 5 - 7 éves releváns szakmai tapasztalat a felsorolt feladatok tekintetében, közülük legalább 5 területen
  • IT biztonsági szabványok ismerete (MNB ajánlások a pénzügyi szolgáltatók részére, NIST 800-53, stb.)
  • IT biztonsági tervezési elvek, módszertanok, jó gyakorlatok alapos ismerete
  • Alapos operációs rendszer (Linux/Unix, Windows biztonsági képességei) és hálózat biztonsági ismeretek (pl. protokollok biztonsági képességei, hiányosságai)
  • Fejlesztői módszertanok, pipeline-ok, konténerizáció, devops módszerek ismerete
  • Piaci IT biztonsági megoldások széles körű ismerete (WAF, IPS, NG firewall, IAM, DLP, stb.)
  • Önálló munkavégzésre való képesség
  • CISA vagy CISM vagy CISSP vizsga
  • Kommunikáció képes angol nyelvtudás

ELŐNYT JELENT:

  • Kiváló kommunikációs és meggyőző készség
  • Kiemelkedő logikai és problémamegoldó képesség

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését, a Jelentkezés gombra kattintva küldje el hozzánk pályázati anyagát Karrier Portálunkon keresztül.