Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Információbiztonsági specialista

A Takarékbankban komplex pénzügyi szolgáltatásokkal, több mint 700 bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Hiszünk a folyamatos fejlődésben, és munkatársainkban, ezért fontosnak tartjuk, hogy szakmai képzésekkel, kihívó feladatokkal, változatos tréningekkel támogassuk munkatársainkat. A jövőnk Benned van!

FELADATOK:
Az új kolléga változatos, az IT biztonság teljes spektrumát felölelő feladatokban vehet részt, melyek az alábbiakat emeljük ki:

  •  gondoskodik róla, hogy a belső igényeknek és a jogszabályoknak megfelelő szabályozók legyenek érvényben, melyek alapján a szervezet munkavállalói értik és tudják az információbiztonsággal kapcsolatos felelősségüket és kötelességüket,
  •  részt vesz IT biztonságot érintő incidensek elemzésében;
  •  a biztonsági policy-tól való eltérések ad hoc kockázatelemzése és a kivételek kezelése, valamint a döntések adminisztrálása;
  •  IT biztonsági auditok támogatása (felkészülés, riportolás, evidenciák összegyűjtése és dokumentálása, auditjelentés értelmezése, akcióterv készítés és végrehajtás)
  •  kockázatelemzések végrehajtása a belső szabályozások szerinti módszertan alapján;
  •  az azonosított kockázatok értékelése, kockázati priorizáció;
  •  kockázatkezelési cselekvési tervek tervezése, a végrehajtás követése;
  •  kockázatelfogadások kezelése;
  •  a biztonsági teszteken talált és azonnal nem kezelt sérülékenységek javíttatása, utókövetése;
  •  egyéb IT biztonsági kockázatcsökkentő akciók szervezése, végrehajtása (pl. tudatossági program, ad hoc ellenőrzések);
  •  az IT biztonsági kontrollok megfelelő, elvárt működésének ellenőrzése, tapasztalatok visszacsatolása a kockázatkezelési környezetbe (például az awareness témákba, a szabályozásokba, a védelmi eszköz policykba, a fejlesztési és üzemeltetési biztonsági irányelvekbe, a kockázatértékelésekbe);
  • a jogosultságkezeléssel kapcsolatos kontrolok megfelelő működésének ellenőrzése;
  • kiszervezett tevékenységek IT biztonsági kockázatainak értékelése.

CSATLAKOZZ, HA:

  •  műszaki vagy IT területen szerzett egyetemi vagy főiskolai diplomád van
  •  legalább 2 éves releváns szakmai tapasztalattal rendelkezel a felsorolt feladatok tekintetében, közülük legalább 3 területen
  • IT biztonsági szabványokat, előírásokat ismered (MNB ajánlások a pénzügyi szolgáltatók részére, NIST 800-53, stb.)
  • kiváló kommunikációs és meggyőző készséggel bírsz
  •  kiemelkedő logikai és problémamegoldó képességgel és önálló munkavégzésre való képességgel rendelkezel
  • precíz vagy, helyén kezeled a prioritásokat
  • kommunikáció képes angol nyelvtudásod van

ELŐNY:

  • CISA vagy CISM vagy CISSP vizsga
  • munkatapasztalat IT fejlesztői szervezetnél agilis környezetben
  • bármilyen egyéb IT biztonsági végzettség
  • ITIL ismeret

ÍGY TÁMOGATUNK:

  • Folyamatos belső szakmai képzések, tréningek
  • Fix alapbér és versenyképes juttatási csomagok
  • Megbízható vezetők, segítőkész csapat, családias légkör
  • Utazás költségeinek részleges megtérítése
  • Kedvezményes sportolási lehetőség
  • Céges rendezvények és közösségi programok (Takarék Olimpia, Dolgozói Nap, Karácsony, CSR tevékenység, stb.)

 Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.