Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

IT control szakértő

A Takarékbank Zrt. a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint 700 bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

Olyan kollégát keresünk, aki a szervezetünk IT működésének felügyeletében részt vállal és folyamatosan kontrollálja azt, annak hatékonyabb működése érdekében. Tapasztalatával és tudásával hozzájárul a főbb teljesítménymutatók (KPI-ok) és a főbb kockázati mutatók (KRI-ok) meghatározásához, valamint a legjobb gyakorlatokat át tudja ültetni a meglévő szabályzatokba is. Ezen felül segíti a külső és belső auditokra történő felkészülést, valamint részt tud venni az IT incidensek üzleti oldali kezelésében is.

Feladatok:

  • IT kontroll körébe tartozó szabályozások, dokumentáció irányelveit kialakítja, és rendszeres időközönként aktualizálja
  • Meghatározza, és előírt időközönként monitorozza a KPI-ket és KRI-ket
  • Legjobb üzleti gyakorlatokat alkalmazva bevezeti az informatikai folyamatokat és biztosítja az informatikai teljesítmény valós idejű felügyeletét
  • Az auditok felkészülését segíti, a vizsgálatokban közreműködik
  • Az IT incidenseket üzleti oldalról kezeli, a rendkívüli esemény megoldásáig kapcsolatot tartva a döntéshozókkal
  • Napi kapcsolatban van az operatív területeken dolgozó kulcs személyekkel
  • Szükség esetén feladatkörök közötti egyeztetést kezdeményez

Elvárások:

  • IT üzemeltetési / IT compliance munkakörben eltöltött 3-5 éves tapasztalat
  • ITIL ismeretek
  • Az ágazati legjobb gyakorlatok és a teljesítmény menedzsment széleskörű ismerete
  • Szakirányú felsőfokú végzettség (BsC,MsC)
  • Társalgási szintű angoltudás

A pályázat szempontjából előnyt jelent:

  • ISACA, COBIT, ISO 27001 ismeret
  • Incidenskezelésben szerzett jártasság
  • Banki/pénzintézeti tapasztalat
  • Jó kommunikációs készség
  • Stressztűrés

 Jó csapatjátékost keresünk, aki velünk vállvetve veszi fel harcot a szakmai kihívásokat jelentő feladatokkal szemben. Aki feladatkörében bajnok, és tudását szívesen meg is osztja munkatársaival.

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.