Állásajánlat megosztása
Dátum:  May 07, 2019
Város:  Budapest
Vállalat:  Takarék Kereskedelmi Bank Zrt.

IFRS munkatárs

A Takarék Csoport a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint ezer bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

A Takarék Csoport új munkatársat keres az alábbi munkakörbe:

FELADATOK:
  • Keressük Senior IFRS szakértő pozícióba leendő munkatársunkat, aki munkájával támogatja és részt vesz a cégcsoport IFRS bevezetés projektjében, az IFRS átállás követően pedig támogatja az átalakulások előtt álló cégcsoport számviteli változás menedzsmentjét. Munkája során főbb feladati a következők:
  • Az IFRS bevezetés projekt keretén belül támogatja és kidolgozza a felmerült IFRS módszertani kérdéseket, a releváns IFRS előírások alapján. IFRS sztenderdek értelmezése.
  • A kidolgozott módszertanok alapján az IT fejlesztések üzleti specifikációjának megírása, a meglévő specifikáció módosítása.
  • Az IFRS átállással érintett szabályzatok megírásának támogatása.
  • A cégcsoporthoz tartozó társaságok IFRS átállásának a koordinálása, kapcsolattartás, adatbekérők készítése és begyűjtése.
  • Az IFRS projektek érintő prezentációk készítése.
  • Munkája során támogatja az IFRS projekt ütemezésének aktualizálását.
  • Az IFRS projekt keretén belül megvalósuló IT fejlesztése tesztelésében való aktív részvétel. Amortizált bekerülési érték, értékvesztés mintapéldák kidolgozása és azokon keresztül elvárt eredmény meghatározása.
  • IFRS könyvelési sablonok kidolgozásának a támogatása, elsősorban a hitelek, értékpapírok, derivatívák esetében.
  • Támogatja az IFRS beszámoló készítési folyamatnak a kidolgozását
  • Részt vesz a cégcsoport IFRS konszolidált beszámolóját érintő módszertani kérdések és folyamatok kialakításában.
  • Részt vesz az IFRS átállást követő számviteli, beszámoló készítési folyamatok kialakításában.
  • Az IFRS átállást követően a cégcsoportot érintő számviteli kérdések módszertani és folyamat oldali kialakítása.
  • Koordinálja a junior kollégák munkáját
ELVÁRÁSOK:
  • Egyetemi/főiskolai közgazdasági szakirányú végzettség
  • Könyvelés, számvitel, reporting területen szerzett minimum 1-3 év tapasztalat (magyar számviteli és/ vagy IFRS)
  • IFRS mérlegképes könyvelő, vagy IFRS minősítésű könyvvizsgáló, vagy befejezett ACCA képesítés, vagy DIPiFR
  • Pontosság, precizitás, terhelhetőség
  • Analitikus, elemző gondolkodásmód
  • Csapatjátékos, jó kommunikációs készséggel
  • Konfliktuskezelő képesség
  • Szakmai angol nyelvismeret
  • Felhasználói szintű számítógépes ismeret, MS Office és Excel magas szintű ismerete
AMIT KÍNÁLUNK:
  • Képzési, fejlődési lehetőség
  • Versenyképes jövedelem
  • Kihívásokkal teli feladatok és hosszú távú karrier lehetőség
ELŐNY:
  • Big 4 tapasztalat
  • Hitelintézeti számvitel, reporting tapasztalat
  • IFRS9 szerinti értékvesztés modellek építésében, tesztelésében szerzett tapasztalat
  • SQL tapasztalat

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődését a Jelentkezés gombra kattintva elküldheti hozzánk pályázati anyagát Karrier felületünkön keresztül.