Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

IFRS Értékelés, Beszámolókészítés, Szabályozás vezető

A Takarékbank a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint hétszáz bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

TE VAGY A MI EMBERÜNK, AMENNYIBEN:
• Egyetemi/főiskolai közgazdasági szakirányú végzettséggel rendelkezel
• Könyvelés, számvitel, reporting területen szereztél minimum 3 év tapasztalatot (magyar számviteli és/ vagy IFRS)
• IFRS mérlegképes könyvelő, vagy IFRS minősítésű könyvvizsgáló, vagy befejezett ACCA képesítés, vagy DIPiFR képesítéssel rendelkezel
• Pontosság, precizitás, terhelhetőség jellemez
• Csapatjátékos vagy jó kommunikációs készséggel
• Analitikus, elemző gondolkodásmód jellemez
• Jól kezeled a konfliktusokat
• Szakmai angol nyelvismerettel rendelkezel
• Magas szinten ismered az Excelt

ELŐNYT JELENT:
• Hitelintézeti számvitel, reporting tapasztalat
• IFRS9 szerinti amortizált bekerülési érték és értékvesztés modellek építésében, tesztelésében szerzett tapasztalat
• SQL tapasztalat
• Big 4 tapasztalat

FELADATAID LENNÉNEK:
• Az IFRS módszertani szakterületen belül támogatja és kidolgozza a felmerült IFRS módszertani változásokat, kérdéseket, a releváns IFRS előírások alapján. IFRS standardok értelmezése.
• A kidolgozott módszertanok alapján az IT fejlesztések üzleti specifikációjának megírása, a meglévő specifikáció módosítása.
• Az IFRS standard változások miatt érintett szabályzatok módosításának támogatása.
• Az IFRS standard változásokról belső prezentáció készítése, szakterületi tájékoztatásra.
• Munkája során támogatja az IFRS módszertan miatti kalkulációk ütemezett végrehajtását, együtt működik a társ területekkel.
• Az IFRS módszertani változások miatt IT fejlesztése tesztelésében való aktív részvétel. Különös tekintettel az amortizált bekerülési érték számítására, könyvelésére, értékvesztés könyvelésére.
• IFRS könyvelési sablonok frissítésének a támogatása, elsősorban a hitelek esetében.
• Támogatja az IFRS beszámoló készítési folyamatnak a kidolgozását
• Igény szerint részt vesz a cégcsoport IFRS konszolidált beszámolóját érintő módszertani kérdések és folyamatok megvitatásában.
• Részt vesz az IFRS módszertani változásokat követő számviteli, beszámoló készítési folyamatok kialakításában.
• Koordinálja a junior kollégák munkáját

AMIT KÍNÁLUNK:

  • Barátságos légkör és elkötelezett, fiatalos csapat
  • Szakmai fejlődési lehetőség
  • Részvétel szakmai projektekben, oktatásban (training, coaching)
  • Rendszeres CSR tevékenység (véradás, rászorulók támogatása stb.)
  • Céges rendezvények és közösségi programok (Takarék Olimpia, Dolgozói Nap, stb.)

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.