Állásajánlat megosztása
Dátum:  2021.06.02.
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Hitelminősítés és Riportok vezető

A Takarékbankban komplex pénzügyi szolgáltatásokkal, több mint 700 bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Hiszünk a folyamatos fejlődésben, és munkatársainkban, ezért fontosnak tartjuk, hogy szakmai képzésekkel, kihívó feladatokkal, változatos tréningekkel támogassuk munkatársainkat. A jövőnk Benned van!

ÍGY TÁMOGATUNK:

  • Folyamatos belső szakmai képzések, tréningek
  • Fix alapbér és versenyképes juttatási csomagok
  • Megbízható vezetők, segítőkész csapat, családias légkör
  • Utazás költségeinek részleges megtérítése
  • Kedvezményes sportolási lehetőség
  • Céges rendezvények és közösségi programok (Takarék Olimpia, Dolgozói Nap, Karácsony, CSR tevékenység, stb.)

FELADATOK:

  • A bankcsoport kockázati helyzetének nyomon követése, értékelése, portfóliójának folyamatos elemzése, kockázati vezetői riportrendszerének továbbfejlesztése
  • Rendszeres riport igények, illetve eseti kockázati adatlekérdezések koordinatív jelentés szolgálati tevékenységen keresztüli kielégítése
  • A hitelkockázattal összefüggő limit módszertan fejlesztése, limitek betartásának figyelése, vezetői tájékoztató anyagok készítése
  • Beszámoló és tájékoztató anyagok, ad-hoc elemzések készítése a vállalat legfontosabb témáiban, részvétel a kulcsprojektekben, kockázat szakmai munkacsoportok feladatteljesítésében
  • Kockázatvállalással kapcsolatos szabályzatok elkészítése, folyamatok koordinálása
  • Felsővezetői, döntéstámogató anyagok összeállítása, bemutatása szakmai bizottságok és felsővezetők részére
  • Részvétel a kockázati adatvagyonnal kapcsolatos, banki információ-szolgáltató rendszerek fejlesztésében, hitelkockázati módszertanok átalakításában
  • A nyilvánosságra hozatali dokumentumok összeállításának koordinálása
  • A pénzügyi instrumentumok minősítése, az értékvesztés és céltartalék meghatározásának jogszabályi és felügyeleti előírásoknak megfelelő szabályozása, számítása
  • Az értékvesztés számítási folyamat egyéb kockázatkezelési területekkel egyeztetett kialakítása, kooperatív üzemeltetése, döntés előkészítési anyagok elkészítése
  • Közreműködés a leányvállalati módszertanok kialakításában, fejlesztésében

ELVÁRÁSOK:

  • Felsőfokú gazdasági végzettség
  • Pénzügyi, vagy tanácsadási szektorban szerzett, minimum 3 éves tapasztalat (részben IFRS értékvesztés és riporting terület)
  • Magabiztos MS Office használat
  • Alapfokú SQL ismeret
  • Erős középszintű angol nyelvtudás
  • Vezetői szemléletű gondolkodás és vezetési képesség

ELŐNYT JELENT:

  • Korábbi vezetői tapasztalat
  • Banki, pénzügyi vagy tanácsadói területen (Big4) szerzett elemzői tapasztalat
  • Részvétel banki kockázatkezelési portfólió elemzési, riporting és szabályozási feladatokban, valamint IFRS bevezetési, értékvesztési folyamatokban
  • Adattárház lekérdezés gyakorlat, adatbázis kezelés, BI érdeklődés

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed, a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier Portálunkon keresztül.