Állásajánlat megosztása
Dátum:  2021.09.15.
Város:  Budapest
Vállalat:  Takarékbank Zrt.

Enterprise architect

A bankszektorban biztos szereplőként komplex pénzügyi szolgáltatásokat nyújtunk, országosan több mint 700 bankfiókkal és digitális felületekkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. A stabilitás nálunk a mindennapi munkában a megbízható, egymásra építeni tudó kollegiális kapcsolatokban is megmutatkozik. Nagymértékben támogatjuk munkatársaink fejlődését: változatos feladatokkal, több szervezeti egységet is érintő projektekkel, állandó képzésekkel.

Egymást segítve közösen oldjuk meg a feladatokat, mert nálunk hagyomány, hogy „Kell egy csapat”! A jövőnk Benned van!

Enterprise achitect

ÍGY TÁMOGATUNK:

  • Fix alapbér és versenyképes juttatási csomag
  • Folyamatos belső szakmai képzések, tréningek
  • Kedvezményes sportolási lehetőségek, sport csapatok
  • Nálunk külön mentor segíti majd a beilleszkedésed
  • Takarék Coaching Programunk segíthet az önfejlesztésben
  • Közösségépítő és online események (Takarék Olimpia, Farsang, Karácsony, Véradás és még sok más összejövetel vár rád!)
  • Kutyabarát Munkahely vagyunk

FELADATOK:

  • Az üzleti döntések meghozatalához, illetve jövedelmezőség méréséhez szükséges adatok szolgáltatása. A bankcsoport informatikai alkalmazásaira vonatkozó fejlesztési elveinek alkalmazása a helyi viszonyoknak megfelelően.
  • Részvétel a rendszerintegrációs feladatok megoldásában, a kapcsolódó rendszerek és interfészek technológiai és informatikai megtervezésében.
  • Javaslattétel a megoldások felhasználására. Stratégiaalkotási tevékenységekben, illetve a bankcsoport informatikai stratégiájának kidolgozásában történő részvétel.
  • A feladatkörébe tartozó rendszerekkel és alkalmazásokkal kapcsolatos, piacon elérhető informatikai megoldások figyelése és elemzése.
  • Az üzleti folyamatok és adatok informatikai alkalmazásokhoz kapcsolódásának feltérképezése és nyilvántartása.
  • A banki termékeket és szolgáltatásokat támogató alkalmazások kapcsolódó fejlesztési igények felmérése, konzisztencia vizsgálata, alternatív megoldásokat tartalmazó megvalósíthatósági tanulmány készítése, illetve üzletági döntésre történő előterjesztése.
  • Részvétel a banki alkalmazói rendszerek, alkalmazások műszaki tervezésében; minőségbiztosítási és megoldási irányok, szabványok meghatározása, a szabványok és kialakítást befolyásoló alapelvek betartatása.
  • Alkalmazás portfolió kezelése és fejlesztése, műszaki tervezése a vállalati architektúra koncepciónak megfelelően, valamint ezek nyilvántartási adatainak folyamatos kezelése, karbantartása.
  • Az informatikai feladatok műszaki és architekturális megvalósításának, valamint az alkalmazások integrációjának megtervezése műszaki informatikai és technológiai ismeretek birtokában.

ELVÁRÁSOK:

  • Egyetemi diploma (informatika, számítástechnika vagy hasonló műszaki terület)
  • Minimum 3 év szakmai tapasztalat
  • Képes széleskörű architektúra jövőkép készítésére
  • Kiváló analitikai és problémamegoldó készségekkel rendelkezik
  • Döntésorientált, átlátja a problémákat, és képes priorizálni őket
  • Együttműködő, jó vezetői, prezentációs és kommunikációs készségekkel rendelkezik
  • Középfokú angol nyelvtudás írás,olvasás és szóbeli kommunikáció terén

ELŐNYT JELENT:

  • Vállalati Architektúra tervezési, fejlesztési módszertanok ismerete (pl. ZACHMAN, ITIL, TOGAF, BIAN)
  • Konténerek és konténer alapú alkalmazáskezelő szoftverek ismerete (Docker, Kubernetes)
  • Szolgáltatásalapú architektúra tervezésében szerzett tapasztalat (SOA, MicroService)
  • Szoftverfejlesztési területen szerzett tapasztalat