Állásajánlat megosztása
Dátum:
Város:  Budapest
Vállalat:  MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt.

Befektetési Szolgáltatási Jelentések vezető

A Takarékbank a pénzügyi szolgáltatások piacának egyik legnagyobb szereplője. Több mint hétszáz bankfiókunkkal és online felületeinkkel állunk ügyfeleink rendelkezésére. Célunk, hogy egyre magasabb szintű fejlesztési törekvéseinket kiváló szakemberek támogatásával érjük el. Fontosnak tartjuk a munkahelyi képzések és a szakmai fejlesztés jelentőségét, leendő munkatársainknak kihívásokkal teli feladatokat, és folyamatos tanulási, fejlődési lehetőséget biztosítunk.

TE VAGY A MI EMBERÜNK, AMENNYIBEN:

  •  Felsőfokú végzettséggel rendelkezel (gazdasági/pénzügyi terület)
  •  Felhasználói szinten ismered az MS Officet
  •  Értékpapír és/vagy derivatív ügyletek közgazdasági és számviteli ismeretével rendelkezel
  •  Analitikus, rendszerszemléletű gondolkodásmód jellemez
  •  Jelentésszolgálati, Számvitel, Risk, Treasury Mid Office terület valamelyikén szereztél tapasztalatot
  •  Minimum 3-5 év tapasztalatod van banki területen
  • Önállóság, jó problémamegoldó készség, agilitás és terhelhetőség jellemez

ELŐNYT JELENT:

  • Clavis, Inforex,SAP felhasználói szintű ismerete
  • SQL, Visual Basic
  • Banki jelentésszolgálaton szerzett tapasztalat

FELADATAID LENNÉNEK:

  •  A Takarék Csoport Bszt. hatálya alá tartozó adatszolgáltatásainak elkészítése, jogszabályi előírásoknak való megfelelőség biztosítása
  •  Takarékbank Bszt. szerinti engedélyköteles tevékenységének bevezetésével kapcsolatos riporting módszertanok fejlesztése, koordinálása.
  •  ESMA előírásoknak való megfelelőség biztosítása, Takarékbanki folyamatok kialakítása, finomhangolása
  •  Külső (EMIR) - és belső adatszolgáltatásokban való módszertani kidolgozásban való részvétel
  •  A Bankcsoport egyedi illetve konszolidált szintű LCR, ALMM, NSFR, AE riportjainak elkészítése, folyamatos EU-s jogszabályoknak való megfelelés biztosítása. CRR jogszabályok ismerete
  •  Az egyeztetések, a folyamatba épített kontrol pontok fejlesztése, kialakítása, implementálása és üzemeltetése
  •  Riporting módszertanok fejlesztése, adattárházi specifikálása
  •  Kapcsolattartás a fejlesztést végző rendszerszállítókkal
  •  5 fős jelentésszolgálati csoport irányítása, szakmai fejlődésének elősegítése

AMIT MI KÍNÁLUNK:

  •  Szakmai önállóság
  •  Fejlődési lehetőség
  •  Részvétel szakmai projektekben, oktatásban (training, coaching)
  •  Rendszeres CSR tevékenység (véradás, rászorulók támogatása stb.)
  •  Céges rendezvények és közösségi programok (Takarék Olimpia, stb.)

Amennyiben hirdetésünk felkeltette érdeklődésed a Jelentkezés gombra kattintva elküldheted hozzánk pályázati anyagodat Karrier felületünkön keresztül.